bip.gov.pl https://dsc.kprm.gov.pl/
RSS
A A A K
To jest wersja archiwalna z dnia 27.04.2011, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: usuniecie tekstu i umieszecznie w wiadomościach treści

Informacja

Szczepienie lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach od 1 do 10 maja br. na terenie województwa opolskiego przeprowadzona zostanie kolejna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Będzie to kontynuacja szczepień prowadzonych od 1995r. Sukcesem prowadzonego szczepienia ochronnego lisów przeciwko wściekliźnie jest fakt, że niemal od pięciu lat nie odnotowano na terenie województwa opolskiego przypadków tej niebezpiecznej choroby, zarówno u zwierząt dzikich jak i gospodarskich.


Na tereny leśne, łąki i pola rozrzucone będzie z samolotów 160 000 dawek szczepionki. Szczepionka umieszczona jest w przynęcie w postaci brązowo-zielonych kostek o zapachu ryby.


Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że szczepionka jest w pełni bezpieczna dla zwierząt i ludzi, jednak prosi o niedotykanie i niepodnoszenie jej, ponieważ lisy wyczuwając zapach człowieka nie podejmą szczepionki.


W okresie 2 tygodni od zakończenia szczepień należy w czasie spacerów z psami poza miastem prowadzić je na smyczy, aby nie podejmowały szczepionki, ponieważ zmniejszają tym samym ilość szczepionki przeznaczonej dla lisów.


Prosimy wszystkich o zastosowanie się do powyższych wskazań.

Aktualności

Wyznaczenia 2023

28.10.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje o rozpoczęciu naboru dla lekarzy weterynarii i techników weterynarii niebędących pracownikami Inspekcji do czynności urzędowych.

INFORMACJE HPAI DRÓB PILNE!!!!

03.10.2022

 W związku z okresem wzmożonego narażenia na wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI, Powiatowy Lekarz Weterynarii zwraca się do hodowców drobiu o wzmożone działania związane z bioasekuracją na terenach ferm i gospodarstw.

Wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwa żywności

26.09.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, iż na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii zostały zamieszczone do zapoznania się i wykorzystania służbowego wytyczne Komisji Europejskiej dotyczące wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Informacja do lekarzy wyznaczonych

31.08.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii, informuje lekarzy wyznaczonych, iż poniżej znajduje sie oświadczenie do wypełnienia w celu podpisana aneksu do umowy o wzynaczenie.

UWAGA!!!

14.08.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, iż w związku z zanieczyszczeniem wody w Odrze prosimy nie wykorzystywać wody pochodzącej z rzeki Odry i jej dopływów oraz zbiorników, przez które przepływa do pojenia zwierząt, a także nie wypasać zwierząt na pastwiskach i polanach położonych przy w/w ciekach wodnych.

Powiatowa Terenowa Pracownia Diagnostyki Włośni w Opolu

11.07.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, iż od dnia 18 lipca 2022 roku rozpoczyna działanie Powiatowa Terenowa Pracownia Diagnostyki Włośni w Opolu.

Adres:

ul. Wrocławska 170
45-836 Opole
Budynek "A"


Przyjmowanie prób odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.30.

Ubój z konieczności

20.06.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, że w Ubojni A.J.K. Matejka Sp. j. w Opolu, istnieje możliwiość umówienia się na ubój z konieczności.

Wnioski o pomoc na refundację do 50% wydatków związanych z bioasekuracją

10.06.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, iż na stronie ARiMR ukazał się następujący komunikat:

Hodowcy świń będą mogli składać wnioski o pomoc na refundację do 50 proc. wydatków poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Dokumenty będzie można składać od 20 czerwca do 22 lipca 2022 r. w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

BIOASEKURACJA GOSPODARSTW UTRZYMUJĄCYCH TRZODĘ CHLEWNĄ

03.06.2022

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu przypomina o przestrzeganiu zasad dotyczących bioasekuracji na terenie gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną, w związku z zagrożeniem Afrykańskim Pomorem Świń.Opublikował: Ewa Mroczkowska-Rossmann
Publikacja dnia: 27.04.2011
Podpisał: Ewa Rossmann
Dokument z dnia: 12.10.2010
Dokument oglądany razy: 4 039