bip.gov.pl https://dsc.kprm.gov.pl/
RSS
A A A K
To jest wersja archiwalna z dnia 02.03.2011, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: zmiany korekcyjne

WAŻNE INFORMACJE

Co zrobić, gdy ugryzie pies?


1. Należy ustalić, kto jest właścicielem zwierzęcia.
2. Osoba pogryziona powinna zgłosić sie do lekarza medycyny.
3. Właściciel zwierzęcia, w przypadku powiatu opolskiego, powinien zgłosić się z psem do jednego z lekarzy weterynarii wymienionych w WYKAZIE LEKARZY WETERYNARII UPOWAŻNIONYCH DO PRZEPROWADZANIA DOCHODZENIA EPIZOOTYCZNEGO ORAZ OBSERWACJI PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE W REJONIE DZIAŁANIA POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W OPOLU , w celu przeprowadzenia dochodzenia epizootycznego oraz podjęcia przez lekarza weterynarii decyzji o ewentualnej obserwacji zwierzęcia.
4. Koszty przeprowadzenia dochodzenia epizootycznego i obserwacji zwierzęcia, wraz z wydaniem stosownego zaświadczenia są ponoszone przez budżet państwa.

Co zrobić, gdy padnie zwierzę gospodarskie: bydło, owca lub koza?

Zgodnie z art. 42 ust. 1a. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt  posiadacz zwierząt gospodarskich natychmiast informuje powiatowego lekarza weterynarii o każdym przypadku padnięcia bydła, owiec lub kóz.
Po otrzymaniu zgłoszenia do gospodarstwa dojeżdża urzędowy lekarz weterynarii, który (gdy to konieczne) pobiera próby do badań oraz wydaje "Skierowania sztuki padłej do Zakładu Utylizacyjnego". Dopiero po otrzymaniu takiego dokumentu właściciel (posiadacz) zwierzęcia powiadamia Zakład Utylizacyjny, celem odbioru sztuki padłej.

Koszty dojazdu lekarza weterynarii, ewentualnego pobrania prób do badań oraz wydania "Skierowania sztuki padłej do Zakładu Utylizacyjnego" są ponoszone przez budżet państwa.



Opublikował: Ewa Rossmann
Publikacja dnia: 02.03.2011
Podpisał: Ewa Rossmann
Dokument z dnia: 11.02.2011
Dokument oglądany razy: 921